Bezplatný ssl certifikát pre WordPress

Ako si nainštalovať bezplatný ssl certifikát pre WordPress web? V tomto článku popíšem variant bezplatného ssl certifikátu Lets encrypt, ktorý je postačujúci pre bežné informačné webstránky postavené na WordPresse.

Ako aktivovať bezplatný ssl certifikát pre WordPress na strane hostingu.

Vo Vašom webhostingovom účte v časti ssl je potrebné pre želanú doménu aktivovať ssl certifikát. Väčšina hostingových spoločností túto požiadavku spracuje do pár hodín, a následne stačí dokončiť nastavenie v administrácii WordPressu.

Nastavenie ssl certifikátu pomocou modulu vo WordPresse.

Osobne odporúčam použiť modul Really simple ssl, s ktorým mám pri jeho desiatkach inštalácií iba tie najlepšie skúsenosti. Môžete však použiť aj iné riešenia, ktoré sú k dispozícií keď vo vyhľadávaní modulov zadáte výraz ssl. Nainštalovaný modul stačí už iba aktivovať. WordPress admin Vás odhlási, a keď sa opätovne prihlásite, budete mať už Vašu webstránku šifrovanú protokolom https.

Bezpečnostný ssl certifikát má aj platené varianty, ktoré sú vhodné pre eshopy a weby, kde sa pracuje s citlivejšími údajmi návštevníkov webu. O možnostiach platených ssl certifikátov pripravujem samostatný článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.