Ako nastaviť modul Zásielkovňa pre Woocommerce

Hlavné nastavenie.

Po nainštalovaní modulu Zásielkovňa pre Woocommerce zadávate licenčný kľúč, api, heslo a názov eshopu. Všetky údaje získate po registrácii do systému Zásielkovne v jej administračnom rozhraní. Ako ďalšie si tu nastavujete zoznam pobočiek (sk, cz, …), ktoré sa zákazníkom eshopu zobrazia pri voľbe výdajného miesta.

V hlavnom nastavení je dôležitá časť nastavenia akcie, kedy majú byť údaje zákazníka z objednávky odoslané do systému Zásielkovne. Môžete si zvoliť odoslanie po zmene stavu objednávky v administrácii woocommerce, alebo odoslanie po zobrazení ďakovnej stránky na eshope keď zákazník úspešne zadá objednávku. Ak na svojom eshope ponúkate dopravu zadarmo pre zákazníkov, túto možnosť si tu môžete zapnúť.

Zásielkovňa pre Woocommerce

Dopravci v module Zásielkovňa pre Woocommerce.

Ak chcete ponúknuť svojim zákazníkom okrem Zásielkovne, možnosť doručenia aj inými spôsobmi, napríklad kuriérom alebo slovenskou poštou, môžete si danú možnosť nastaviť tu. Po zaškrtnutí poľa s konkrétnym spôsobom doručenia si ceny dopravy ďalej nastavíte v časti Slovensko.

Časť Slovensko.

Ak ste sa rozhodli v rámci Zásielkovne využiť doručenie zákazníkom prostredníctvom kuriéra alebo slovenskej pošty, prípadne oboch, tak v tejto časti si nastavujete ceny za doručenie na základe hmotnosti zásielky. Zadávate tu tiež sumu, od ktorej má zákazník eshopu dopravu zadarmo.

Doplatok za dobierku vypĺňate ak chcete poskytnúť zákazníkovi možnosť zaplatiť za zakúpený tovar v hotovosti alebo kartou na výdajnom mieste Zásielkovne.
Pri využítí doplatku za dobierku je dôležité si v administrácii Woocommerce v sekcii platby nastaviť českú možnosť dobírka (ktorú si následne môžete premenovať na slovenskú dobierku), inak doplatok za dobierku fungovať nebude.

V tomto článku som spracoval všetky hlavné a pre správne fungovanie modulu Zásielkovňa pre Woocommerce dôležité nastavenia. Ak predávate do rôznych krajín a máte dostupné platby na eshope v rôznych menách, môžete si jednoducho nastaviť v module prepočet mien a tiež vybrať z viacerých dopravcov v rámci Európy. Spomenutý modul, ktorého autorom je V. Musílek si môžete zakúpiť na eshope toret.cz za cenu 1300 czk.

Comments (3)

Pekne napísané 👍.

Dobrý deň, super článok len sa chcem spýtať ako nájdem/nainštalujem/vložím modul Zásielkovňa pre Woocommerce? Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň Lenka, nájdete ho na tomto odkaze:
https://toret.cz/produkt/woocommerce-zasilkovna/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.